BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-//Nemzeti Pedagógus Kar - ECPv4.6.9//NONSGML v1.0//EN
CALSCALE:GREGORIAN
METHOD:PUBLISH
X-WR-CALNAME:Nemzeti Pedagógus Kar
X-ORIGINAL-URL:https://nemzetipedkar.hu
X-WR-CALDESC:Events for Nemzeti Pedagógus Kar
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=UTC+2:20210304T140000
DTEND;TZID=UTC+2:20210304T163000
DTSTAMP:20260627T085510
CREATED:20210205T104320Z
LAST-MODIFIED:20210303T123414Z
UID:9036-1614866400-1614875400@nemzetipedkar.hu
SUMMARY:2021.03.04. NPK Pest megye - ONLINE szakmai konferencia
DESCRIPTION:Tisztelt Kolléga! \nA Nemzeti Pedagógus Kar Pest megyei területi szerve 2021. március 4-én (csütörtök) 14:00 ONLINE konferenciát rendez\, melyre szeretettel várjuk jelentkezését! \nAz online konferenciát a Microsoft Teams platformon keresztül valósítjuk meg.  \nA regisztrációt követően a kapcsolódáshoz szükséges elérhetőséget e-mailben küldjük meg. \nTÉMA: HOGYAN TOVÁBB OKTATÁS? \nKerekasztal beszélgetés a digitális munkarend tapasztalatairól \nA KONFERENCIA ELŐADÓIHOZ INTÉZETT KÉRDÉSEIKET KÉRJÜK\, HOGY SZÍVESKEDJENEK ELŐZETESEN ELKÜLDENI AZ IGAZGATO@TIG-GODOLLO.HU LEGKÉSŐBB 2021. MÁRCIUS 1.-IG \n2020. tavaszán a koronavírus-járvány okozta rendkívüli helyzet alaposan megváltoztatta a körülöttünk levő világot\, hatással volt – és van azóta is – életünk szinte minden területére. Ez alól az iskola sem volt kivétel. Az oktatásban március 16-tól elrendelt\, majd november 11-től részlegesen újra bevezetett digitális munkarend óriási feladat elé állította az oktatás minden szereplőjét: a tanulókat\, a tanárokat\, intézményvezetőket\, magát az oktatáspolitikát\, sőt a szülőket is. \nTalán már látszik a fény az alagút végén\, és mindenképpen érdemes áttekinteni a digitális munkarend tapasztalatait\, az összegzés\, a tanulságok levonása feltétlenül hasznos lehet a digitális munkarend utáni iskolai élet hatékony szervezésének szempontjából is.  \nA digitális munkarend tapasztalatairól szóló kerekasztal beszélgetés a digitális oktatás elismert szakértőinek és a napi szinten a frontvonalon küzdő gyakorló pedagógusok részvételével arra keresi a választ\, hogy egyrészt hogyan lehetne jobban felkészülve\, a modern pedagógia szélesebb körű felhasználásával és jobb eszközellátottsággal hatékonyabbá tenni a tanulást\, ha esetleg újra be kell zárni az iskolákat. Másrészt a digitális munkarend alatt szerzett tapasztalatok birtokában a beszélgetés szeretne olyan információkkal\, ötletekkel módszerekkel és jó gyakorlatokkal is szolgálni\, amelyek a jelenléti oktatásban is jól támogathatják a technológiát használó pedagógusok munkáját. \nA kerekasztal beszélgetés során a meghívottak az alábbi kérdésköröket érintik majd: \nAz oktatási intézményeknek rendkívül gyorsan kellett átállni a digitális oktatási formára 2020. március 16-án.  \n\n Mennyire voltak erre felkészülve az intézmények a digitális munkarendre?\nMi jelentette a legnagyobb problémát\, a legkomolyabb kihívást a tanulók\, a pedagógusok\, intézmények és szülők számára?\nMennyiben hasznosultak a 2020. tavaszán szerzett tapasztalatok a 2021. őszén újra\, de akkor már csak részlegesen bevezetett digitális munkarendben való működés során?\n\nSzámos helyről kaptak támogatást a pedagógusok és intézmények a digitális munkarendben folyó munka támogatására.  \n\nMilyen támogatásra számíthattak az intézmények\, a pedagógusok\, tanulók és szülők a digitális munkarendben történő munkavégzéshez?\nA kínálkozó lehetőségek közül melyek bizonyultak igazán hatékonynak az új tanítási-tanulási szituációban?\n\nA technológia korábbiaknál intenzívebb használatának minden bizonnyal pozitív hatása volt a pedagógusok és tanulók felkészültségére\, digitális kompetenciájára\, a tanulási és tanítási módszerek sokszínűvé tételére. \n\nHogyan lehet biztosítani azt\, hogy a megszerzett ismeretek és módszerek – lehetőség szerint továbbfejlesztve – továbbra is szolgálják a hatékony tanulást?\nVajon a távolléti digitális oktatás mely elemeit érdemes átemelni a jelenléti oktatásba?\nMit üzenhetünk ma a pedagógusoknak\, a tanulóknak és a szülőknek?\n\n  \nPROGRAM \n  \n14:00 – 14:10               Köszöntő \n     Fábián Bertalan megyei területi elnök \n     Nemzeti Pedagógus Kar \n  \n14:10 – 14:25               Tájékoztatás a 2021. évi országos NPK választásokról \n     Horváth Péter elnök \n     Nemzeti Pedagógus Kar \n                       \n14:25 – 16:25               Kerekasztal beszélgetés a digitális munkarend tapasztalatairól \n     Salánkiné Knopfler Szilvia mesterpedagógus\, mentortanár \n     dr. Főző Attila László digitális pedagógiai szakértő \n     Jánossy Zsolt digitális pedagógiai szakértő \n     Fábián Bertalan gimnázium igazgató\, mesterpedagógus \n     Horváth Péter elnök\, Nemzeti Pedagógus Kar \n  \n16:25 – 16:30               Zárszó \n     Fábián Bertalan megyei területi elnök \n     Nemzeti Pedagógus Kar \n
URL:https://nemzetipedkar.hu/esemeny/2021-03-04-npk-pest-megye-online-szakmai-konferencia/
CATEGORIES:Pest megye
ATTACH;FMTTYPE=image/png:https://nemzetipedkar.hu/wp-content/uploads/2020/03/pest-megye-cimer-1.png
ORGANIZER;CN="F%C3%A1bi%C3%A1n%20Bertalan":MAILTO:igazgato@tig-godollo.hu;
END:VEVENT
END:VCALENDAR