Minősítés, tanfelügyelet:
- Keretszámok fokozatos emelése
- Az eredeti miniszteri feltételekhez képest rövidült a szakmai gyakorlat ideje, amivel Pedagógus II. fokozatba lehet kerülni, illetve jelentősen bővült azoknak a köre, akik jelentkezhetnek Mesterpedagógusnak.
- automatikusan Pedagógus II. fokozatba kerültek azok a kollégáink, akiknek az életpályamodell 2013-as bevezetéskor maximum 10 évük volt hátra az öregségi nyugdíjig.
- Ugyancsak komoly eredmény, hogy a változott a rendelet és az ideiglenes Pedagógus II. fokozatban lévő kollégáinknak nem kellett részt venni a minősítési eljárás további részében, ahhoz, hogy ebben a fokozatban maradjanak.
- A minősítési feltételek könnyítése
- egyre kevesebb gyakorlati idő kell a magasabb minősítésekre való jelentkezéshez
- a korábbi 10 óraterv helyett már csak 4-et kell feltölteni
- az indikátorok száma csökkent
- A gyakorlat beszámítása a 2013-mat megelőző időszakból
- a korábbi szabályozás helyett, ami csak a 2013 óta eltelt időt vette figyelembe (ekkor soroltak minden pályán lévőt pedagógus I. fokozatba), a minősítésbe való jelentkezésnél a valódi pedagógusként gyakorlatban eltöltött idő számít
- Önértékelések intézményi hatáskörbe kerülése
- 2-ről 5 évre változott a szakmai ellenőrzések sűrűsége a pedagógusok és a vezetők esetében. Továbbá a minősítés és a tanfelügyeleti látogatás között legalább 3 évnek el kell telni, ami miatt már most törlésre került nagyon sok látogatás. Az önértékelés majdnem teljesen az intézmények hatáskörébe került, egyszerűsödött az eljárás, a jegyzőkönyvek, az interjúk készítése és az adminisztráció.
- A kutatótanári minősítések elnöki feladatainak ellátása
- A tavalyi évben elmaradt minősítések idei sikeres teljesítése esetén januártól kerülnek átsorolásra az érintettek.