Alakuló országos küldöttgyűlésén megválasztotta új tisztségviselőit a Nemzeti Pedagógus Kar. A szervezet élén a következő ciklusban is Horváth Péter áll, az országos alelnöki feladatokat pedig Rázsi Botond Miklós látja el. A küldöttek döntöttek az országos bizottságok és az elnökség tagjairól is.
Ünnepélyes keretek között tartotta meg http://Eredményes munkával zárult a Nemzeti Pedagógus Kar országos küldöttgyűlése – megválasztották az országos tisztségviselőket – Nemzeti Pedagógus Kar
alakuló országos küldöttgyűlését a Nemzeti Pedagógus Kar (NPK), amelyen a küldöttek megválasztották a szervezet új tisztségviselőit. A testület döntése értelmében a következő ciklusban is Horváth Péter tölti be az országos elnöki tisztséget.
A küldöttgyűlést Veres Pál szakmai vezető, levezető elnök nyitotta meg, aki köszöntötte a résztvevőket és ismertette a napirendi pontokat. A jelenlévő küldöttek számának megállapítását követően a testület határozatképesnek bizonyult, így a tisztségviselők megválasztására a vonatkozó szabályoknak megfelelően kerülhetett sor.
A küldöttek döntése alapján az országos alelnöki tisztséget Rázsi Botond Miklós tölti be.
Megválasztották a Nemzeti Pedagógus Kar országos bizottságainak vezetőit és tagjait is. Az Országos Felügyelő Bizottság elnöke Ajtony Ákos lett, a testület tagjai Czuper Edit és Molnár Krisztina. Az Országos Etikai Bizottság élére Kustra Hajnalka került, a bizottság munkájában pedig Gecsei Kolos és Lengyel Tamás Zoltán vesz részt.
Az NPK újonnan megválasztott országos elnökségének tagjai:
- Csáki Tibor (Bács-Kiskun vármegye)
- dr. Kóger Yvetta (Fejér vármegye)
- dr. Nguyenné Csüllög Erika (Budapest)
- dr. Zalay Szabolcs (Baranya vármegye)
- Fekete József (Hajdú-Bihar vármegye)
- Kazamér Tibor (Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye)
- Kovács Andrea (Pest vármegye)
- Szaszák Csaba (Csongrád-Csanád vármegye)
- Vargáné Lenkovics Tünde (Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye)
A küldöttgyűlés résztvevői egyhangúlag méltatták a Nemzeti Pedagógus Kar köznevelésben betöltött szerepét. A szervezet célja továbbra is a pedagógusok szakmai érdekeinek képviselete, az oktatás minőségének erősítése, valamint a nevelő-oktató munka folyamatos fejlesztésének támogatása.
A tanácskozás zárásaként Horváth Péter köszönetet mondott mindazoknak, akik az elmúlt időszakban az országos elnökségben, valamint a Kar különböző testületeiben elkötelezetten dolgoztak. Kiemelte:
az előző ciklus tisztségviselőinek szakmai tudása és tapasztalata jelentős mértékben hozzájárult a szervezet eredményes működéséhez.
Az újraválasztott országos elnök hangsúlyozta, hogy az új összetételű elnökség a korábbi vezetőtársak szakértelmére és együttműködésére a jövőben is számít. Egyúttal megköszönte valamennyi küldött és közreműködő munkáját, akik hozzájárultak a küldöttgyűlés sikeres lebonyolításához.
A most meghozott döntések tovább erősítik a Nemzeti Pedagógus Kar szakmai közösségét és összetartozását, valamint hozzájárulnak ahhoz, hogy a szervezet a jövőben is hatékonyan képviselje a pedagógustársadalom érdekeit és aktív szerepet vállaljon a magyar köznevelés fejlesztésében.