Magyar diákok kérdéseire válaszolnak egyenesen a kínai űrállomásról

Különleges oktatási projekt indult a Svábhegyi Csillagvizsgáló és a kínai űrügynökség együttműködésével.

A Kínai Nagykövetség és a China Manned Space űrügynökség felajánlására magyar diákok által összeállított kérdésekre válaszolnak, valamint általuk kitalált kísérleteket mutatnak be a Tienkung (Mennyei Palota) kínai űrállomáson – számolt be róla a Vasárnap.hu.

http://Különleges lehetőség! – Magyar diákok kérdéseire válaszolnak a Mennyei Palota kínai űrállomáson – Vasárnap.hu

A Svábhegyi Csillagvizsgáló pályázatot hirdetett, amelyre az ország minden térségéből várnak kérdéseket és kísérleti javaslatokat általános iskolásoktól egészen egyetemi hallgatókig. A kezdeményezés célja, hogy a magyar fiatalok közelebbről megismerjék a világ legmodernebb űrállomásán zajló életet és kutatásokat.

A beérkező pályázatok közül egy szakmai zsűri választja ki a 15 legizgalmasabb kérdést és két kísérletet, amelyeket a kínai űrhajósok a súlytalanság körülményei között mutatnak be. Az űrbéli tanóra részeként a Sencsou–19 küldetés háromtagú személyzete fog válaszolni a magyar diákok felvetéseire.

A Tienkung űrállomáson készült oktatófilmet júniusban, ünnepélyes keretek között mutatják be a Magyar Tudományos Akadémia Székházában, a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat részeként. Az eseményre meghívják azokat a diákokat is, akiknek a kérdései és kísérletei kijutottak az űrállomásra.

A szervezők kiemelték, hogy Magyarország a negyedik nemzet, amely hasonló oktatási együttműködésben vehet részt a kínai űrprogrammal, az Egyesült Államok, Szerbia és Bulgária után.

A pályázat benyújtási határideje március 11., a jelentkezéshez szükséges információk a Svábhegyi Csillagvizsgáló  honlapján érhetők el.http://Svábhegyi Csillagvizsgáló

http://Magyar diákok kérdéseire válaszolnak egyenesen a kínai űrállomásról