A magyar oktatás és köznevelés kategóriában Lajos Józsefné matematikatanár, matematika tantárgyi szakértő; magyar tudomány kategóriában Prima Primissima díjat vehetett át.

„A díj életre hívóinak, mai gondozóinak és támogatóinak célja, hogy az értékek elismerésével értéket teremtsen, s a példaképek kiemelésével példát NYÚJTSON „

A Prima Primissima Díj célja, hogy független és hiteles elismerést adjon azoknak, akik kiemelkedő teljesítményükkel hozzájárulnak a magyar tudomány, művészet, kultúra és sport fejlődéséhez. A díj 2003-ban alakult Demján Sándor kezdeményezésére, és azóta is a teljesítményre összpontosítva választja ki a legjobbak közül a díjazottakat. A díj rangját az adja, hogy valódi értéket képvisel, és segít példaképeket találni, akik az értékrendjük és emberi tartásuk révén irányt mutathatnak a jövő generációinak.

A magyar oktatás és köznevelés kategóriában Lajos Józsefné matematikatanár, matematika tantárgyi szakértő; magyar tudomány kategóriában Prima Primissima díjat vehetett át.

Lajos Józsefné Erzsi néni az ELTE TTK matematika–fizika szakán végzett. Programozó, majd főállású matematikatanár. Később a matematika tantárgy országos gondozója, tantervek készítője, tankönyvi referens, lektor, cikkek írója, a Matematika című lap főszerkesztője. Tagja volt több NAT Matematika Bizottságának. Az Oktatási Hivatal Érettségi és Versenyszervezési Osztályát vezette. Az MTV „Aki mer, az nyer!” c. matematikai vetélkedő zsűritagja, a Magyar Rádió „Törd a fejed!” c. műsorának rovatvezetője volt. A Nemzetközi Matematikatanári Akadémia és A matematika tanításának aktuális kérdései c. országos program megálmodója, megvalósítója. Ma is több bizottságban, kuratóriumban dolgozik.

A magyar oktatás és köznevelés kategóriában Príma Díjat kaptak:

Pénzes Ottó történelemtanár, igazgató Príma Díjat kapott:

Pénzes Ottó a nyíregyházi és az egri tanárképző főiskolán tanult. Mécsvilág címen lapot szerkesztett, helytörténeti könyvet írt, internetes történelemkönyvet állított össze, ásatást szervezett a tanítványaival, megosztva ezzel a kutatás, a felfedezés izgalmát. Történelem óráin barokk zene szól, s olyan tudást ad át, amivel egész életükre megtanulják becsülni az értékeket. 2018 óta a mátészalkai Képes Géza Általános Iskola igazgatója. Pedagógiai gondolkodása három pillérre épül: a pedagógus személyének központba állítása, a különleges vizuális terek létrehozása a magyar kultúra alapértékeinek felsorakoztatásával, illetve a diák személyiségjegyeinek kibontása, formálása.

Szentegyházi Gyermekfilharmónia (FILI) 100 tagú gyermekkórus és 40 tagú ifjúsági szimfonikus zenekar együttese Príma Díjat kapott:

Szentegyházi Gyermekfilharmónia Több mint 42 éve alakult a szentegyházasfalvi (Vlahita) 1. sz Általános Iskola (ma Mártonffi János Iskola) tehetséges diákjaiból. Az erdélyi együttest székelyruhás gyermekkórus és amatőr fúvós, vonós zenekar alkotja. Karnagya és vezetője Haáz Sándor zenetanár. A Magyar Örökség díjas együttes a nemzeti, főként a székely kultúra ápolását, a helyi zenei hagyományok őrzését és közvetítését tűzte ki célul. A 140 gyermek évente 20-30 alkalommal lép közönség elé. Repertoárjukban eredeti magyar népdalok, népdalfeldolgozások, történelmi énekek, valamint más népek dalai szerepelnek. Több hangfelvételük és daloskönyvük jelent meg.

Idén rekordszámú, kilencszáz jelölés érkezett, és a díj pénzösszege is emelkedett: a Prima Primissima Díjjal 20 millió forint, míg a Prima Díjjal 8 millió forint jár.

Gratulálunk minden díjazottnak és kívánunk további sikereket!

https://www.primaprimissima.hu/korabbi-dijazottak/