Hegyiné Mladoniczki Éva, az NPK JNSZ vármegye területi elnöke köszöntötte a konferencia résztvevőit, köztük a tankerületi igazgatókat, szakmai igazgatóhelyetteseit, akik eljöttek a szakmai fórumra.
Megköszönte a Szolnoki Szakképzési Centrum kancellárjának, Hicsó Györgynek, hogy a vármegyei elnökség szakmai konferenciájának ismét helyszínt biztosított.
Hegyiné Mladoniczki Éva elnök kiemelte, hogy a szakmai fórumon minden intézménytípusból és intézményi fokozatból vannak résztvevők. Így az óvodák, az általános iskolák, a gimnáziumok, a szakgimnáziumok és szakképzők, az alapfokú művészeti iskolák és az EGYMI-k, szakképzési centrumok és tankerületi központok vezetői, képviselői vesznek részt a konferencián.
A bevezető után Dr. Zalay Szabolcs, a Nemzeti Pedagógus Kar országos elnöksége tagja beszélt az NPK 10 évéről, a célokról és eredményekről.
Felvázolta az Nemzeti Pedagógus Kar indulását, a folyamatos fejlődését, a nehézségeket, a sikereket, mellyel a pedagógusok szakmai támogatását érte el az NPK. Megfogalmazta, hogy továbbra is cél a szakmaiság, a megjelent jogszabályok véleményezése, eljuttatása az illetékes szervekhez. Köszönte, hogy a vármegyei területi elnökségek, küldöttek is aktívan kapcsolódnak be ebbe a tevékenységbe, említve a JNSZ vármegyei elnökséget is.
A megújulás fontosságáról is szót ejtett, többek között a szervezet új szakmai koordinátoráról, a jogsegélyről biztosításáról, melyet igénybe vehetnek az NPK tagjai.
Említette azt is, hogy az NPK különböző tagozatokat működtet, lefedve a köznevelés valamennyi szakmai területét.
Ezt követően a Pedagógiai kultúra fejlesztési lehetőségei előadással folytattuk a programot.
Dr. Zalay Szabolcs, aki a Pécsi Leöwey Klára Gimnázium igazgatója, kutatótanára, előadásában a következő témákról hallhattak a résztvevők:
A pedagógia válaszútjairól, a tanulási környezet fontosságáról, a pedagógiai jelenkori állapotáról, a pedagógia krízishelyzetéről, melyre válaszként a tanulás új kultúráját mutatta be. A résztvevők megismerték a 7T modellt, melyet a pedagógiai kultúra egyik fejlesztési lehetőségeként, módjaként mutatott be az előadó. Kifejtette az Ember és Természet, Társadalom, Történelem, Transzcendens, Talentumok, Távlatok és Tudat kapcsolatrendszeréről a pedagógiai kultúra megmaradásért.
Végigjárta a tanulást, mint örömteli tevékenységrendszert, amely az unalmat is megszüntetheti a tanulás-tanítás folyamatában.
Az előadó végig közvetlen kapcsolatot tartott a résztvevőkkel.
Hegyiné Mladoniczki Éva elnök megköszönte az előadást, mely után még a vármegye intézményvezetői kérésére 2 általános iskola vezetője bemutatta a hallgatóságnak a tapasztalatokat a TÉR megvalósításában.
Hegyiné Mladoniczki Éva területi elnök zárszavában megköszönte a résztvevők jelenlétét, és elmondta, hogy ismét egy fontos, NPK JNSZ vármegyei szakmai konferencia fejeződött be.