Pest Vármegyei Szakmai Konferencia

  1. február 04-én került megrendezésre a Gödöllői Királyi Kastély Lovarda dísztermében a Nemzeti Pedagógus Kar Pest Vármegyei  Szakmai konferenciája.

A rendezvényen elfogadva meghívásunkat a Ceglédi Tankerületi Központ képviseletében Katonáné Barna Zsuzsanna tankerületi igazgató és Tóthné Botos Ágnes főosztályvezető; a Dunakeszi Tankerület képviseletében Dr. Kiss Lívia főosztályvezető és Tóth Edit szakmai vezető, valamint Lendvai Lászlóné köznevelési szakértő voltak jelen a több, mint száz fő regisztrált Pedagógus Kolléga mellett.

A résztvevőket Kiss Zoltán országos elnökségi tag, a Pest Vármegyei Területi Szervezetünk mentora köszöntötte.

A konferencia első előadója Dr. Vizi László Tamásné, a Nemzeti Pedagógus Kar országos elnökségi tagja volt, aki előadásában összefoglalta a Nemzeti Pedagógus Kar szerepét, tevékenységét, működését, valamint bemutatta a Kar elmúlt 10 évének kezdeményezéseit, eredményeit, rendezvényeit bíztatva a hallgatóságot a munkánkba való becsatlakozásra.

A mindenkori jogszabályváltozások mindig aktuálisak; mindannyiunkat érintőek; a konferencia második előadásában dr. Madarász Hedvig, a Belügyminisztérium Köznevelésért Felelős Államtitkárság főosztályvezetője beszélt a pedagógus pályát érintő jogszabályi változásokról tartalmas előadásában, melyben érintette a béremelést, az elektronikus ügyintézést a foglalkoztatás terén, az új pedagógus továbbképzési rendszert és az új életpályatörvény módosításait.

Területi szervezetünknek nagyon fontosak az óvodapedagógusok is éppen ezért döntött úgy a területi elnökség, hogy biztosítsunk az óvodás korosztállyal foglalkozó Kollégák számára is hasznos és új gyakorlati információt-nagy öröm számunkra, hogy többen el is fogadták meghívásunkat.

Harmadik előadónk dr. Némethné Kovács Edit Nemzeti Pedagógus Kar az Óvodai Szakmai Tagozat elnöke, akinek „A XXI. század óvodája – hagyományos értékrend és innovációk” című előadása azonban mindenki számára elgondolkodtató információkat tartalmazott.

A TÉR bevezetése közel egy éve került napirendre. Vármegyei elnökségünk úgy gondolta, hogy ezúttal szakmai konferenciánkon gyakorlati, a megvalósítás oldaláról közelítsük meg a témát.

A konferencia utolsó előadója Jenei Andrea a Józsefvárosi EGYMI főigazgatója volt, aki intézményében gyorsan reagált vezetőként a feladatra, melyet már a tanév elején közreadott az érdeklődők számára szakmai műhelymunka biztosításával a TÉR bevezetéséhez. Nagy örömömre elfogadta meghívásunkat. Előadásában a TÉR bevezetésének első tapasztalatait vezetői szemmel járta körbe.

Köszönjük a Gödöllői Királyi Kastély Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezetőjének, Újvári Tamásnak és munkatársának Pásztor Szilviának, hogy ismét impozáns helyszínt biztosítottak rendezvényünknek. A konferencia résztvevői a Kastély múzeumpedagógusai által elhelyezett és közreadott szakmai anyagokból is informálódhattak. A Kastély mesefugurája; Herceg Egérváry Elemér és a hozzá kapcsolódó mesevilág idén 15 éves idén, azaz 15 éve jelent meg a mesekönyv első kötete és ehhez kapcsolódva számos programot, országos pályázatot hirdettek és hirdetnek a szakemberek, ilyen a 2025. október 13-án megrendezendő Múzeumi Mesehősök Konferenciája, melyre örömmel hívtuk fel a jelenlévők figyelmét.

Kovács Andrea

Pest Vármegyei területi elnök

dr Madarász Hedvig_ A pedagógus pályát érintő jogszabályi változások

dr Némethné Kovács Edit_A 21. század óvodája

dr Vizi László Tamásné_ A nemzeti Pedagógus Kar 10 éve-compressed

Jenei Andrea_Gödöllő_TÉR_2025_02_04